LT EN RU LV
Apie mus Naujienos Naudingos nuorodos Mes remiame Ataskaitos Karjera

Kontaktai:

UAB "E energija". Jogailos g. 4,  LT-01116 Vilnius. Tel. (+370~5) 268 59 89; Faks. (+370~5) 268 59 88; info@e-energija.lt

Siekdami sumažinti šiltnamio efektą, investuojame šiuose sektoriuose

Energija gyventojams Nepriklausoma energijos gamyba Kioto protokolo mechanizmai Inžineriniai sprendimai

Naujienos

atgalFestivalis Užutrakio vakarai pradeda aštuntąjį sezoną!

2012-06-13
Palaikydama puikią festivalio organizatorių iniciatyvą atgaivinti muzikos vakarų tradiciją kultūros paveldo erdvėse, pasirinkus buvusį apleistą Užutrakio dvaro sodybos kompleksą, jau šeštus metus iš eilės E energija prisideda prie festivalio Užutrakio vakarai koncertų ciklo pristatymo visuomenei, kaip generalinis festivalio „Užutrakio vakarai“ rėmėjas. Šiais metais, festivalis Užutrakio vakarai pakvies į aštuntąjį sezoną, o Užutrakio dvaras pasitiks lankytojus atsinaujinęs ir didingas, toks koks buvo dvaro klestėjimo laikais. Festivalio atidarymas jau liepos 1 dieną!

FESTIVALIO "UŽUTRAKIO VAKARAI" PROGRAMA


Liepos 1 d. 19.30 val.

Užutrakio dvaro sodyba

Kauno kamerinio teatro spektaklis ,,Neūžauga”

Režisierius St.Rubinovas

„Neūžauga" - vieno aktoriaus spektaklis, pastatytas pagal Pero Lagerkvisto (1891-1974), švedų poeto ir prozininko, 1951m. apdovanoto Nobelio literatūros premija, romaną. „Neūžauga" - kūrinys, žvelgiantis į žmogaus blogį ir klastą Italijos renesanso fone, savotiška antifašistinė alegorija, gvildenanti blogio psichologiją  Mažame neūžaugos kūne verda didžiulės aistros, neįgyvendinti troškimai, siaubingos fantazijos - neapykanta žmonijai, keršto troškimas, gėrėjimasis mirtimi.       Šis spektaklis apkeliavo nemažai festivalių Lietuvoje ir užsienyje. 2006m. Kijeve vykusiame festivalyje, kuriame laimėjo žiūrovų simpatijų prizą ir prizą už geriausią režisūrą (režisierius Stanislovas Rubinovas), teatro kritikė Zina Pidalkina rašė: "Tai buvo intelektualus teatras, paremtas subtiliais energijų ir emocijų perėjimais."


Liepos 6 d., penktadienis, 15.30 val.

Trakų bažnyčia

Skirtas Maironio 150-osioms gimimo metinėms

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis

1969 metais P.Bingelio  suburtas,  puikiai pasirodęs Lietuvos salėse, choras netrukus pelnė ir tarptautinį pripažinimą. Nuo 1989 metų choras nuolat kviečiamas dalyvauti žymiuose tarptautiniuose festivaliuose. Choro pasirodymais gėrėjosi prancūzai Pleyel salėje ir Paryžiaus Notre Dame katedroje, italai – Romos Šv. Cecilijos akademijoje, taip pat kolektyvas puikiai pasirodė Buenos Airių „Colon“, Santjago, Genujos, Bolonijos, Kairo, Varšuvos operos teatruose. Dirigento P. Bingelio vadovaujamas kolektyvas ne kartą koncertavo su žymiais pasaulio simfoniniais orkestrais: BBC, Paryžiaus, Bordo, Lenkijos, Maskvos, Sankt Peterburgo, „Tautų filharmonijos“, Argentinos teatro „Colon“ ir kitais kolektyvais. Lietuvoje ir toli už jos ribų Kauno valstybinis choras yra surengęs daugiau negu 2200 pasirodymų! Kartu su Lietuvos žymiausiais dirigentais ir orkestrais Kauno valstybinis choras parengė neįtikėtiną skaičių – daugiau negu 200 pasaulinių ir lietuviškų premjerų. Praėjusio amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje užsimezgė itin kūrybinga Kauno valstybinio choro ir  legendinio muziko Yehudi Menuhino draugystė: maestro diriguojamas choras gastroliavo daugelyje pasaulio šalių, įrašė kompaktinių plokštelių. Kolektyvo meistriškumą ir profesionalumą ypač vertino Mstislavas Rostropovičius. Maestro Kauno chorą priskyrė prie geriausių pasaulio kolektyvų, su kuriais jam yra tekę dirbti . „Keliaudamas po Baltijos šalis supratau, kad čia chorinis dainavimas yra pasiekęs labai aukštą lygį. Patyriau labai didelį malonumą, dirbdamas su Kauno valstybiniu choru Argentinoje, Vokietijoje. Jūsų maža šalis turi pasaulinio lygio pajėgumą, ir tiesiog stebina, kad ji gali daryti įtaką pasaulio muzikos kultūrai" (lordas Y.Menuhinas).

Maironio eiles skaito aktorius Rimantas Bagdzevičius, Koncertmeisterė - Beata Andriuškevičienė

Programoje – lietuvių kompozitorių chorinė muzika Maironio eilėmis


Liepos 8 d. 19.30 val.

Užutrakio dvaro sodyba

LNF ansamblis ,,Musica humana”

Meno vadovas ir dirigentas

Lietuvos nacionalinės  kultūros ir meno  premijos laureatas

Algirdas Vizgirda

PROGRAMOJE ,,VUNDERKINDAS W. A. MOCARTAS LONDONE”

Solistai

Raminta  Vaicekauskaitė sopranas

Algirdas Vizgirda fleita,dirigentas

Paulius Biveinis smuikas

Robertas Beinaris obojus

Raimundas Jasiukaitis violončelė

Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblis „Musica Humana”, vadovaujamas prof. Algirdo Vizgirdos, susikūrė 1974 m.  Ansamblis vienas pirmųjų Lietuvoje įsiliejo į senosios muzikos autentiškos interpretacijos atgimimą Europoje, atkakliai ieškojo savo kūrybinio veido ir stiliaus.  pasak vieno danų laikraščio “ansamblis “Musica Humana” iš Lietuvos tobulai įvaldęs tai, kas gyvybiškai svarbu, - muzikos meno išraiškos laisvę”  Ansamblis surengė daugiau kaip 2000 koncertų Lietuvoje ir užsienyje . Ansamblio repertuare programos, skirtos žymiausių Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Anglijos kompozitorių kūrybai. Kolektyvas neapsiriboja  tik baroko muzikos atlikimu. 

Robertas Beinaris – vienas žymiausių Lietuvos obojininkų, aktyviai koncertuojantis ne tik kaip solistas, bet ir kaip  kamerinių ansamblių dalyvis.


Liepos 8 d.

Onuškio bažnyčia 13.00 val.

Kauno kvartetas

Solistas Robertas Beinaris ( obojus)

Programoje  W.A. Mozart, H.B.Crusell, G.Puccini kūriniai

30 metų trunkanti kūrybinė biografija prasidėjo 1981 m., kvarteto nariams dar studijuojant Lietuvos muzikos akademijoje prof. Donato Katkaus klasėje. Vėliau muzikai tobulino savo meistriškumą pas Amadeus Quartet, Alban Berg Quartet, Smetana Quartet, Maggini Quartet narius. Kauno styginių kvartetas - Kvartetų konkursų Taline (1983, Estija), Voroneže (1987, Rusija) diplomantas. Šis kolektyvas garsina Lietuvos muzikinę kultūrą Europos bei Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose, yra sugrojęs per 2000 koncertų Lietuvoje, Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje.

Platus skirtingų epochų ir stilių muzikos repertuaras (per 300 kūrinių) leidžia kvartetui aktyviai propaguoti klasikinę, šiuolaikinę lietuvių bei užsienio autorių muziką. Kolektyvas yra išleidęs 11 CD, kviečiamas įrašyti muziką kino filmams, teatrui bei Lietuvos radijo fondams.

2008 m. Kauno kvartetui įteiktas Metų apdovanojimas „Tikra muzika“ už šiuolaikinės muzikos populiarinimą, 2009 m. už lietuvių kompozitorių kūrybos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje Kauno kvartetas paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.


Liepos 15 d. 19.30 val.

Užutrakio dvaro sodyba

International Brass [ Vokietija, Austrija, Olandija, Lietuva ]

Koncerto programoje  skambės muzika nuo J.S.Bacho iki Luther Henderson.

The Best of Brass Klassik.

Koncerte susitinka keturios tautybės - penki atlikėjai, kalbantys viena kalba - Muzika , tačiau skirtingų kultūrinių patirčių junginys suteikia jų muzikavimui savitą braižą ir kibirkštį aukščiausiame muzikiniame lygmenyje.

Willy Huppertz (Nyderlandai), Waldemar Jankus (Lietuva), Wilhelm Junker,  Thomas Lindt  (Vokietija) Bernhard Petz (Austrija) demonstruoja platų muzikinį spektrą , puikiai jaučiasi pagrindiniuse stiliuose nuo baroko iki roko,  nuo vargoninės romantikos iki  jazz  kompozicijų. 

Per daugelį metų ansamblis yra paruošęs įvairiausių programų: jo veikla siekia nuo sakralinių koncertų bažnyčiose kartu su vargonais, iki koncertų po atviru dangumi.

Pasirodymai Vokietijoje,Austrijoje, Nyderlanduose, Omane, Prancūzijoje, Lietuvoje - yra jų muzikavimo puikiausias įrodymas ir paliudijimas .

Publikos reakcijos ir susižavėjimas šiuo jaunu ir savitu žanru stiprina šių penkių skirtingų muzikų pasirinktą kelią tęsti toliau.


Liepos 22 d. 19.30 val.

Užutrakio dvaro sodyba

Užutrakio festivalio orkestras,

solistas Denis Bouriakov fleita [ Jungtinės Amerikos Valstijos ] Giedrius Gelgotas fleita.

Programoje J.Sibelius,

J.S.Bach,   F.Mendelssohn-Bartholdy,

C.Saint-Saėns, E.Grieg,  N.Paganini   kūriniai

Solistas Denis Bouriakov ( fleita JAV) , Giedrius Gelgotas  (fleita, Lietuva)

Šiais metais pirmą kartą Užutrakyje suskambės naujai suburto Užutrakio festivalio orkestro muzikos akordai. Orkestre groja ir talentingi, patyrę muzikantai ir tie, kurie dar studijuoja muzikos paslaptis užsienyje. Kolektyvas parengė programą su vienu žymiausių pasaulio fleitininkų , tarptautinių konkursų laureatu - Denis Bouriakov.

Denis Bouriakov- Niujorko Metropoliteno operos orkestro solistas, daugelio tarptautinių konkursų laureatas. Koncertuose D.Bouriakov pakeri publiką demonstruodamas fleitos virtuoziškumą irišplėsdamas jos technines galimybes.

Pasaulinio garso artistas koncertuoja su pasaulyje žinomiausiais orkestrais: Maskvos filharmonijos, Prahos kameriniu orkestru, Odesos simfoniniu, Paryžiaus filharmonijos ir daugeliu kitų. Bendradarbiaudamas su "New Names" ir Vladimir Spivakovo paramos fondais, jis surengė koncertinius turus  daugiau nei 20 šalių Europoje ir pasaulyje.

Giedrius Gelgotas studijavo Londone, mokėsi Vienoje (Austrijoje), muzikos ir vaizduojamojo meno universitete. Muzikantas yra Lietuvos Fleitų kvarteto ir Vilniaus Kristupo medinių pučiamųjų instrumentų kvinteto įkūrėjas .Kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis yra atlikęs nemažai jam asmeniškai parašytų kūrinių. Ir kaip solistas, ir su įvairiais ansambliais yra koncertavęs Japonijoje, Egipte, JAV, Armėnijoje, Ispanijoje, Estijoje, Suomijoje, Švedijoje, Danijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Rusijoje ir kt. G. Gelgotas yra apdovanotas Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos prezidento V. Adamkaus padėkos raštais. 


Liepos 29 d. 19.30 val.

Užutrakio dvaro sodyba

Džiazo muzikos vakaras

Andrei Kondakov TRIO:

Andrei Kondakov [ klavišiniai ], Vladimir Volkov [ kontrabosas ], Gary Bagdasarian [ mušamieji ], Tina Kuznecova ( vokalas) rusija

Andrejaus Kondakovo džiazo trio – vienas ryškiausių rusų improvizacinio džiazo kolektyvų. Kiekvienas šio trio narių – pianistas Andrejus Kondakovas, perkusininkas Gary Bagdasarian, kontrabosistas Vladimiras Volkovas – yra savo instrumento virtuozas, improvizacijos meistras ir puikus kompozitorius. Pagrindinė šio trio programos idėja (ir intriga) parodyti kaip spontaniškame improvizuojamame trijų instrumentų ieškojime gimsta tas netikėtas įvairių garsų saskambis, kuris priverčia pamiršti visus asmeniškus įgūdžius ir pomėgius.

Kartu su trio koncertuos viena žymiausių Rusijos džiazo vokalisčių Tina Kuznecova.


Rugpjūčio 5 d. 19.30 val.

Užutrakio dvaro sodyba

Orkestras Camerata Palatina Vilnensis,

meno vadovas ir solistas Vilhelmas Čepinskis

Prgramoje A.Piazzolla Metų laikai Buenos Airėse smuikui ir orkestrui [ aranž. V.Čepinskio ]

6 Rusiški romansai smuikui ir orkestrui[ aranž.. V Čepinskio ]

Nuo XVI a. įvairaus dydžio kapelos veikė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių ir Lenkijos karalių Žygimanto Augusto, Stepono Batoro, Zigmanto Vazos dvare. Muzikinis gyvenimas ypač suklestėjo Vladislovo Vazos valdymo metais XVIIa. viduryje. Muzikavimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje tradicijas Valdovų rūmuose sieks atgaivinti orkestras „Camerata Palatina Vilnensis“.

Pastaruosius septynerius metus publikai buvo žinomas kaip orkestras „Camerata Klaipėda“. Surengęs per 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, bendradarbiavęs su daugeliu žymiausių scenos meistrų, orkestras verčia naują savo kūrybinio kelio puslapį ir pirmą kartą prisistato Lietuvos publikai nauju pavadinimu „CAMERATA PALATINA VILNENSIS – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų orkestras( meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis).

Vilhelmas Čepinskis smuiko studijas pradėjo būdamas ketverių, septynerių pirmąkart debiutavo Kauno filharmonijoje . Smuikininko scenos partneriai yra žymiausi pasaulio atlikėjai – Vladimir Spivakov, Yuri Bashmet, Gidon Kremer, David Geringas ir kiti. 2003 už nuopelnus savo šaliai Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus įteikė Vilhelmui Čepinskiui Riterio kryžių.  


Rugpjūčio 12 d. 19.30 val.

Užutrakio dvaro sodyba

Pasaulio scenų virtuozai  Sergej Krylov smuikas, (Italija ) Maxim Rysanov altas ( Didžioji  Britanija)

Programoje J.S.Bach, W.A. Mozart , G.F. Haendel kūriniai.

Šį dviejų žymiausių pasaulio atlikėjų susitikimą ,,Užutrakio vakaruose“ drąsiai galima vadinti pasauline premjera, kai vienas žymiausių pasaulio smuikininkų S.Krylov ir altininkas M.Rysanov  pirmą kartą gros kartu.

Kaip solistas S. Krylov debiutavęs garsiausiose Europos koncertinėse erdvėse. Griežia su garsiais, gilias europietiškas muzikavimo tradicijas puoselėjančiais orkestrais: Vienos, Sankt Peterburgo, Hamburgo, Kopenhagos filharmonijų kolektyvais, Milano, Parmos, Zalcburgo ir daugelio kitų šalių prestižiniais orkestrais. Smuikininkas muzikavo diriguojant Vladimirui Ashkenazy, Julianui Kovatchevui, Jurijui Bašmetui, Sauliui Sondeckiui ir daugeliui kitų scenos grandų. S. Krylovas atlieka ir daug kamerinės muzikos, rengia rečitalius. Prieš keletą metų legendinis violančelininkas ir mecenatas Mstislavas Rostropovičius S. Krylovą priskyrė geriausiųjų smuikininkų penketukui.

Nuo 2008 m. S. Krylovas pakviestas tapti Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovu.

Maxim Rysanov – vienas geriausių ir charizmatiškiausių pasaulio altininkų, nuolat kviečiamas koncertuoti kaip solistas ar kamerinių  ansamblių dalyvis daugelyje pasaulio muzikos festivalių.

Be to visai neseniai M.Rysanov pradėjo ir dirigento karjerą su Bazelio simfoniniu orkestru. Jis koncertuoja su tokias žymiais pasaulio orkestrais kaip BBC filharmonijos orkestras, BBC simfoniniu orkestras, Deutsche Staat Filharmonie orkestras ar Simfonie Warschowe orkestras. Jo scenos partneriai yra Vl. Aschkenadzy, Eivind Gullberg Jensen, Stefan Solyom, Tamas Vasary and Long Yu. M.Rysanovo kūrybinę biografiją puošia daugybė kompaktinių plokštelių nuo klasikos iki šiuolaikinės muzikos, kurias išleido prestižinės pasaulio leidyklos.


Rugpjūčio 15 d. 

Rūdiškių bažnyčia

Sakralinės muzikos ir poezijos valanda „Po angelo sparnu"

Atlikėjai:     Gražina Urbonaitė (aktorė), Asta Krikščiūnaitė (sopranas),

Dainius Puišys (baritonas), Bernardas Vasiliauskas (vargonai, klavinova)

Tai žymių Lietuvos atlikėjų sukurta kompoziciją apie gėrį, tiesą ir vertybes, kurių mumyse vis mąžta.

Atlikėjų kuriama meninė harmonija palieka šiltą įspūdį ir malonius prisiminimus pasiklausius  eilių, dainų tekstų, užburiančios vargonų muzikos..

Programoje:    A. Caldar`os, G. F. Handel`io, J. S. Bach`o, L. Luzzi, Ch. Gounod, C. Franck`o, F. Schubert`o, M. Reger`io, R. Wagner`io, G. Verdi, G. Faure, M. K. Čiurlionio, J. Naujalio arijos, giesmės, kūriniai vargonams.

Jono Pauliaus II-ojo, M. Daukšos, Maironio, V.Mačernio, A.Puišytės,J. Marcinkevičiaus bei kt. poezija ir proza.


Rugpjūčio 19 d. 19.30 val.

Užutrakio dvaro sodyba

Lietuvos kamerinis orkestras, Giunter Percussion,

Dirigentas  Modestas Pitrėnas

Programoje Emmanuel Sejourne Koncerto for marimba

R.Shchedrin- Carmen suite op.37 

Solistas Pavel Giunter

Lietuvos kamerinis  orkestras neatsiejamas nuo “Užutrakio vakarų “ festivalio – tai  šio renginio vizitinė kortelė.

6-ąją dešimtį metų skaičiuojantis profesoriaus Sauliaus Sondeckio įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų.  Šiandieną orkestro gastrolių maršrutuose beveik visos Europos šalys, JAV, Japonija, Australija, Kuba,Kanada, Egiptas, Pietų Afrikos Respublika. Autoritetingi specialistai Lietuvos kamerinį orkestrą priskiria prie aukščiausios klasės šio žanro orkestrų pasaulyje.

Iš gausybės Lietuvos kameriniam orkestrui dirigavusių dirigentų išsiskiria didysis humanistas, legendinis lordas Yehudi Menuhinas.

Ansamblis „Giunter Percussion“ suburtas perkusininko Pavelo Giunterio iniciatyva 1995 m. ir yra pirmasis mušamųjų instrumentų ansamblis Lietuvoje. Per 15 veiklos metų muzikai pelnė publikos pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Ansamblis dažnai koncertuoja didžiausiuose šalies muzikiniuose renginiuose, taip pat ir prestižiniuose tarptautiniuose festivaliuose Latvijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Danijoje. Ne vienas žymus lietuvių kompozitorius yra dedikavęs ansambliui savo kūrinius.


atgal